
Sakura bloesem bosbad
Overal staan de struiken en bomen in bloei, het is een feest van zachtroze en witte bloemen. Bij elk zuchtje wind dwarrelt de bloesem als regen naar beneden. Net als in Japan bij de Sakura-feestdagen rondom de kersenbloei. Dit bosbad viert de lente en de verstilde schoonheid van jouw dag. De geur van jonge bloemen en vers blad vult de lucht, terwijl je tussen de bloeiende bomen verblijft. Bosbadgids Coby van Herk neemt je mee op een tocht waarin je de natuur beleeft alsof je zelf onderdeel wordt van dit bijzondere schouwspel.
Wat kun je verwachten?
We beginnen met een warm welkom en een rustige introductie. Dit bosbad is geen wandeling in de traditionele zin. Het is een uitnodiging om op een andere, meer pure en verbonden manier aanwezig te zijn in de natuur. Coby begeleidt je met uitnodigingen die je helpen om je zintuigen te openen. Je hoeft niets te doen of te bereiken, alleen maar te ervaren en te ontdekken.
We bewegen langzaam door de botanische tuinen van Trompenburg. Soms alleen , soms met elkaar. Je staat stil bij iets kleins, zoals de geur van een bloesemtak of het patroon van mos op een stam. Andere keren nodigt Coby je uit om een aanraking te voelen, een geluid te volgen of vormen en patronen in je op te nemen. De uitnodigingen brengen je in verbinding met de natuur en ook met jezelf. Onderzoek heeft aangetoond dat bosbaden stress vermindert, je immuunsysteem versterkt en je een diep gevoel van welzijn geeft.
Aan het einde van de ochtend verzamelen we ons voor onze thee ceremonie. Dit is een moment van delen en afronden, met een kopje warmte drank, een snack en ruimte voor stilte of reflectie. Hoe krachtig en helend het kan zijn om je te verbinden met de natuur – een ervaring die nog lang nawerkt.
Goed om te weten:
* Bosbaden gaan altijd door, ook als het regent. Regen voegt een extra dimensie toe aan de ervaring.
* Iedereen kan meedoen. Je hebt geen speciale conditie of ervaring nodig. Je hoeft geen afstanden af te leggen en er zijn krukjes.
Dit bosbad is geschikt voor mensen die gebruik maken van een rolstoel.
Wanneer:
Woensdag 16 april
Start om 11:00 uur
Duur ong. 3 uur
Deelname is €49,- p.p. exclusief reguliere entree voor de tuin.
Entree is altijd gratis met museumkaart of rotterdampas.
Incl. thee ceremonie
Foto’s door Klik Klak fotografie